Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska
Wspieramy zabytki kulturty polskiej
Młodzież o patriotyzmie
Ziemia Gnieźnieńska podsumowała projekt
Warszawa widziana okiem ucznia w 100.rocznicę odzyskania Niepodległości
Zapowiedź drugiej  konferencji tematycznej dotyczącej kobiet, organizowanej przez Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska, Starostwo Powiatowe, Referat Duszpasterstwa Rodzin oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Tym razem, w związku ze zbiegającym się 26 maja Dniem Matki, działacze postanowili przyjrzeć się właśnie kwestii macierzyństwa w odniesieniu do współczesności.

 

- Myślę, że jest to temat trudny, ale też bardzo ważny. Macierzyństwo, które w tych czasach nam towarzyszy, zmieniło się od czasu gdy nasze matki czy babcie również były młodymi matkami. Ta konferencja ma nam odpowiedzieć, jakie jest to macierzyństwo w XXI wieku, jak się ono na przełomie czasu zmienia i jakie jest podejście kobiet do tej kwestii. Mam nadzieję, że nasi prelegenci odpowiedzą na te kwestie - mówiła Grażyna Kozanecka prezes Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska i dalej stwierdziła: - Wiemy, że wśród dzisiejszego społeczeństwa są kobiety, które wyrzekają się macierzyństwa z różnych pobudek, nie zawsze racjonalnych. Czasem tak jest, że kobiety nie podejmują się tej roli z uwagi na dbanie o swoją karierę, poczucie swobody czy z powodu strachu przed bólem. Musimy pamiętać, że jest też grupa kobiet, która walczy o to, by doświadczyć tego uczucia macierzyństwa. Są też kobiety, które nie zdają sobie sprawy z wartości macierzyństwa i decydują się na aborcję.

 

Konferencja odbędzie się w sobotę 21 maja br., w auli Instytutu Kultury Europejskiej (Kolegium Europejskie) przy ul. Kostrzewskiego 5-7.

 

 

 

Rozpoczęcie o godz.10:00 a prelegentkami będą:  psycholog dr Bogna Białecka (Psychologiczne ujęcie macierzyństwa), teolog i dziennikarka dr Monika Białkowska (Medialne karykatury macierzyństwa), dyrektor PCPR Elżbieta Pilarczyk (Macierzyństwo kobiet wykluczonych), językoznawca prof. Eliza Grzelak (Współczesne macierzyństwo i tacierzyństwo. Perspektywa komunikologiczna).

 

Około godziny 14:00 odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, a całość spotkania ma ubogacić akcent muzyczny w wykonaniu Marka Radowskiego.

 

Zapraszamy!