Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska
Wspieramy zabytki kulturty polskiej
Młodzież o patriotyzmie
Ziemia Gnieźnieńska podsumowała projekt
Warszawa widziana okiem ucznia w 100.rocznicę odzyskania Niepodległości

Zgodnie z aktualnie jeszcze obowiązującą Ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej do uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej uprawnione są osoby, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej, posiadają Kartę Dużej Rodziny, mają status kombatanta, weterana, weterana poszkodowanego, w wieku do 26 roku życia oraz w wieku powyżej 65 roku życia, kobiety będące w ciąży, osoby doświadczające klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej. Okoliczności te muszą być wykazane konkretnymi okolicznościami.
Od stycznia 2019 r. grupa osób uprawnionych do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej ma diametralnie ulec zmianie. Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie będą przysługiwać osobom, które nie będą w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. By uzyskać bezpłatną pomoc prawną będzie trzeba złożyć oświadczenie, z którego treści będzie wynikało, że osoby zgłaszającej się po bezpłatną pomoc prawną nie stać na odpłatną pomoc prawną.
Nieodpłatna pomoc prawna nie będzie obejmowała spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia prowadzenia działalności.